Projít zásadní životní změnou se rozhodly čtyři dámy středního věku z Těšínského Slezska a přihlásily se do projektu Zralá žena. V minulých měsících se jim tak věnovaly vizážistky, trenéři a další poradci, jen aby je dostali k jejich cíli. Jak se jim práce povedla, veřejnost zjistila na konci května.

Cesta k vytouženému vzhledu se otevřela v lednu na castingu pro dvě Češky a dvě Polky. „Vybíraly jsme z třiceti zájemkyň čtyři finalistky. Každá z dam má jiný temperament a jsou naprosto odlišné. Přesto se setkávaly s podobnými bariérami,“ uvedla kondiční trenérka a jedna z organizátorek Iveta Kochová. Vyrovnávat se s překážkami na mentální úrovni pak ženám pomáhala osobní koučka.

„Přihlásila jsem se, i když jsem netušila, co mě čeká. Věděla jsem ale, že se potřebuju někam pohnout, a zajímalo mě, co se mnou organizátorky udělají,“ řekla účastnice architektka Andrea Šacherova.

Pro skupinu pořadatelek, které projektu často věnovaly svůj volný čas, se však u finalistek nestala cílem pouhá proměna vizuální, ale i psychická. „Uvědomila jsem si, že se o sebe musím začít více starat a že bych se měla snažit vypadat více jako ženská,“ přiznala Šacherová a dodala, že na něco takového doposud „kašlala“.

Nejprve finalistky čekala sportovní diagnostika u trenéra mládeže Ocelářů Stanislava Synčáka, která ukázala, jak jsou na tom fyzicky. „Začaly jsme cvičit čtyřikrát týdně. Ačkoli trenérka předpokládala, že k ní budeme chodit jen dvakrát, my jsme si zvolily náročnější variantu. A než si tělo zvyklo, tak to opravdu bolelo,“ vzpomíná architektka.

Na řadu přišlo také výživové poradenství, zdravotní diagnostika a konečně i specialistky zaměřené na vizáž. „Humorná chvíle nastala, když jsem se potkala s jinou účastnicí projektu, a díky změnám jsme se na ulici nepoznaly,“ vzpomenula Šacherová a dodala, že důležitou součástí byla také návštěva kadeřnice nebo specialistek na módu.

Čtyři měsíce náročných změn směřovaly k závěrečnému galavečeru, který proběhl 24. května v Kasztanowym Dworze v Cieszyně. Během něho představily průběh proměny nejen účastnice, ale i pořadatelky, které finalistky ke změně vedly. „Díky nim se nám zvýšilo sebevědomí, cítíme se daleko lépe a spravila se nám i postava. Nepředpokládala jsem, že se posunu tak daleko, jsem teď opravdu spokojená,“ řekla Andrea Šacherová.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: eHutník